نائیجی: موفقیت امروز حاصل صبر و اعتماد به رحمتی است

نائیجی: موفقیت امروز  حاصل صبر و اعتماد به رحمتی است/ باشگاه آلومینیوم به آرامش رسید

 

 رئیس هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم اراک درباره شرایطی که طی یک سال و نیم اخیر داشته‌‌اند، توضیحاتی ارائه داد.

 

به گزارش رسانه باشگاه آلومینیوم اراک، محمدنقی نائیجی درباره  پیروزی قاطع تیم فوتبال آلومینیوم اراک مقابل نساجی و عملکرد شاگردان مهدی رحمتی در ۶ مسابقه پیاپی و حضور این تیم در رتبه پنجم جدول عنوان کرد: با وجود اینکه در ابتدای فصل نتایج دلخواه تمام مجموعه به دست نمی‌آمد ولی همه ارکان باشگاه ما باور  را داشتیم که کادر فنی می‌تواند تیم را به روزهای خوبی برساند و خدا را شکر همین اتفاق هم افتاد و الان در یک جایگاه مناسب قرار داریم و  حتی از برنامه‌ریزی که در ابتدای فصل کرده بودیم، جلوتر هستیم.

 

 وی ادامه داد: یک سال و نیم قبل وقتی به هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم اراک آمدیم، با یک فضای متشنج مواجه بودیم که وضعیت پُرتنش آن نه فقط در استان مرکزی و اراک، بلکه در همه رسانه‌های کشوری مورد توجه و انتقاد قرار می‌گرفت و همین عدم آرامش در نتایج تیم تاثیر داشت، اما هیئت مدیره جدید باشگاه رویه متفاوتی را پیش روی خود قرار داد.

 

 رئیس هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم تصریح کرد: ما در همان ابتدا سعی کردیم فضای باشگاه و به‌ ویژه تیم بزرگسالان را آرام کنیم تا در آرامش برنامه‌ها و اهداف خود را به نتیجه برسانیم. از شروع کارمان هدف‌گذاری مشخصی داشتیم و می‌خواستیم آلومینیوم جزو ۸-۷ تیم بالای جدول لیگ برتر باشد که همین اتفاق هم افتاد و فصل گذشته با تغییراتی  که در میانه راه به وجود آوردیم، به این مهم رسیدیم.

 

 نائیجی یادآور شد: جایگاهی که تیم در فصل گذشته لیگ برتر به دست آورد و همچنین راهیابی تیم به فینال جام حذفی فوتبال ایران، در تاریخ ورزش استان مرکزی و اراک بی‌سابقه بود؛ هر چند حق ما در بازی فینال باخت نبود  و انصافا در آن بازی تنها بدشانسی قهرمانی را از ما گرفت ولی از اینکه آلومینیوم در دومین سال حضورش در سطح اول فوتبال ایران چنین نتایجی به دست آورد و فینالیست شد، راضی بودیم.

 

 وی تاکید کرد: معمولا تیم‌هایی که از لیگ دسته اول به لیگ برتر می‌آیند، شرایط خوب و ایده‌آلی ندارند و احتمال سقوط‌شان بیشتر از سایر تیم‌ها است کما اینکه این موضوع را در فصول اخیر  در مورد خیلی از تیم‌ها شاهد بودیم. اما خوشبختانه آلومینیوم در دومین سال نه تنها یک تیم آسانسوری نبود، بلکه به فینال جام حذفی رسید و با وجود شایستگی، به قهرمانی نرسید.

 

 رئیس هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم با بیان اینکه ما از همان ابتدا توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌ها و تجهیز امکانات تیم داشتیم، عنوان کرد: در کنار اینکه ما یک هدف‌گذاری مشخص برای کسب نتایج تیم داشتیم، به دنبال تقویت زیرساخت‌ها و ساخت مجهزترین کمپ در غرب کشور بوده و هستیم و امیدواریم با حمایت‌های مدیران کارخانه هرچه زودتر کلنگ‌زنی این مجموعه را داشته باشیم تا مشکلاتی از قبیل نبود زمین تمرین مناسب و مجهز هم به پایان برسد.

 

 نائیجی با تاکید بر اینکه هزینه در زیرساخت‌ها یک سرمایه خواهد بود، گفت: آکادمی باشگاه آلومینیوم را راه‌اندازی کردیم و اقداماتی برای تقویت فنی و امکاناتی تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید داشتیم و در ورزش کارگری و همچنین رشته‌های ورزشی دیگر ازجمله فوتسال نیز حمایت‌های لازم را تا حد توان انجام دادیم.

 

 وی با اشاره به بازسازی ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک عنوان کرد: وضعیتی که این استادیوم برای میزبانی از بازی‌های تیم آلومینیوم داشت، اصلا در حد مسابقات لیگ برتر نبود و نیاز داشت تغییراتی در بخش‌هایی از ورزشگاه از جمله بازسازی رختکن‌های میزبان و میهمان، داوران، مسیر ورود و خروج، جایگاه ویژه، جایگاه خبرنگاران و ... انجام شود که این اتفاق افتاد.

 

 رئیس هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم اراک با تاکید بر اینکه انتخاب و تمدید قرارداد با سید مهدی رحمتی به‌عنوان سرمربی این تیم از روی شناخت و آگاهی بود، گفت: عملکردی که آقای رحمتی در هفته‌های پایانی فصل گذشته داشت، کاملا مورد رضایت ما بود و از سوی دیگر توانست تیم را به فینال جام حذفی برساند که موجب تمدید قراردادشان شد.

 

نائیجی ادامه داد: به شخصه اعتقاد دارم مربیان جوانی مثل آقای رحمتی که بیش از یک دهه در استقلال و تیم ملی حضور داشته‌اند و از تجربه کافی در فوتبال برخوردار هستند، می‌توانند به سالم‌سازی فضای فوتبال ایران کمک کنند چون این گونه مربیان انگیزه زیادی برای موفقیت دارند که همین اتفاق را الان در باشگاه آلومینیوم  شاهد هستیم.

 

 وی با بیان اینکه رحمتی پشتکار و برنامه داشت و طبق آن پیش رفت، اظهار کرد: برنامه‌های رحمتی از نظر ساختار و بودجه همگام و همراه با باشگاه بود؛ او می‌توانست بگوید بودجه ۲۰۰ میلیاردی برای تیم می‌خواهم، اما در راستای بودجه باشگاه برنامه داد و حتی برای اینکه درآمدزایی داشته باشیم، رضایت داد با فروش بازیکن ۱۵-۱۰ میلیارد تومان درآمدزایی کنیم.

 

 رئیس هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم اضافه کرد: رحمتی با تزریق نیروهای جوان، آینده تیم را تضیمن می‌کند و شرایطی به وجود آورده تا در سال‌های آینده از نظر بودجه دغدغه زیادی نداشته باشیم؛ آن هم در شرایطی که بودجه‌ امسال ما جزو باشگاه‌های درجه یک یا دو هم نیست. باشگاه‌های صنعتی امسال بیش از ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه برای این فصل گذاشته‌اند، اما تیم ما با بودجه کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان نتایج خوبی گرفته و معتقدیم می‌تواند همین روند را ادامه بدهد.

 

 نائیجی با اشاره به عملکردی که تیم آلومینیوم در ابتدای فصل داشت و سه شکست در پنج مسابقه ابتدایی متحمل شد، ابراز کرد: یک سری از افراد که خیلی هم فوتبالی نبودند، پس از هفته پنجم هجمه‌های غیرمنطقی نسبت به تیم داشتند و با وجود اینکه تیم در شروع کار بود، حرف از تغییرات در کادر فنی می‌زدند ولی به دلیل اینکه ما به آقای رحمتی اعتقاد و اعتماد داشتیم، با ایشان ادامه همکاری دادیم و حتی از حمایت سه ساله صحبت کردیم که حاصل صبر و اعتماد مدیریت باشگاه نتایجی است که امروز شاهد آن هستیم.

 

 وی در خصوص حضور آلومینیوم در جایگاه پنجم جدول در پایان هفته یازدهم لیگ برتر اذعان کرد: درست است که هنوز یک‌ سوم لیگ را سپری کردیم و در اول راه هستیم، اما همین که اکنون در چنین رتبه‌ای قرار داریم، موجب افتخار است و از اعتمادی بو صبری که داشتیم خوشحال هستیم.

 

 رئیس هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم با بیان اینکه دیگر دغدغه هواداران تیم ما سقوط نیست گفت: آلومینیوم اراک از نیم‌فصل دوم فصل قبل شخصیت خوبی پیدا کرده و  همه مربیان قبل از رویارویی با نماینده اراک تیم ما را تیمی پرقدرت و با برنامه معرفی می‌کنند.  تیم ما از نظر سبک بازی هدفمند است و طبق برنامه‌  هدفمند کادر فنی پیش می‌رود و احساسی عمل نمی‌کند. ما هم برنامه‌ریزی کردیم تا در سال‌های آینده برای کسب سهمیه آسیایی و قهرمانی بجنگیم و جزو تیم‌های باثبات لیگ برتر شویم.

 

 نائیجی تصریح کرد: تیم ما ۴۵ روز زودتر از شروع لیگ آماده‌سازی پیش‌فصل را انجام داد و ۱۰ مسابقه دوستانه برگزار کرد که همین مسئله موجب شد با شرایط خوبی وارد مسابقات شود و الان این جایگاه را داشته باشد. هرچند ۱۹ مسابقه دیگر از لیگ برتر باقی مانده، اما اطمینان داریم آلومینیوم همین روند را ادامه خواهد داد.  در این مدت متوجه هستیم موفقیت تیمی که تغییرات زیادی داشته، زمانبر است؛ همانطور که بازیکنان خارجی ما نیاز به زمان داشتند تا خودشان را نشان بدهد و الان عملکردی دارند که جزو موثرترین بازیکنان تیم هستند.

 

 رئیس هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم به جوانگرایی این تیم اشاره کرد و افزود: معدل سنی تیم ما در فصل گذشته ۳۱ سال بود که الان به ۲۷ سال رسیده و به دنبال این هستیم در یکی، دو سال آینده این میانگین سنی را به ۲۵ و ۲۳ سال برسانیم؛ این اتفاق موجب می‌شود از نظر مالی هم صرفه‌جویی داشته باشیم و همانطور که کارخانه ایرالکو تولید شمش آلومینیوم دارد، ما هم به تولید بازیکن روی بیاوریم.

 

 نائیجی ضمن تمجید از عملکرد کادر فنی و بازیکنان آلومینیوم عنوان کرد: هدف‌گذاری ما در ابتدای فصل کسب میانگین ۱/۳ امتیاز در هر مسابقه بود که الان ما در ۱۱ هفته توانسته‌ایم ۱۶ امتیاز به دست بیاوریم و ۳ امتیاز از برنامه‌هایمان جلوتر باشیم. همیشه از هواداران عزیز آلومینیوم خواستیم که صبور باشند چون با این اتفاق نتیجه به دست می‌آید و برعکس، با عجله کردن در کسب موفقیت تیم، حالت آسانسوری به وجود می‌آید. خوشبختانه فارغ از هیاهو و هیجات نقل و انتقالات و حتی اُفت‌های ابتدای فصل برنامه‌محور پیش رفتیم و امروز شاهد هستیم برنامه‌های ما به خوبی اجرایی می‌شود. ممکن است در طول فصل باز هم دچار نوسان شویم، اما همین که برنامه‌محور حرکت می‌کنیم، نشان می‌دهد راه درستی را انتخاب کرده‌ایم.

 

 نائیجی ادامه داد: نباید با وجود این تعریف و تمجیدها، توقع از این تیم بالا برود. واقعیت این است که باید طبق بودجه باشگاه از تیم و کادر فنی انتظار داشته باشیم و همین که امروز فراتر از برنامه‌ها پیش رفتیم، برایمان جای بسی خوشحالی است و جا دارد از همه عوامل باشگاه، مدیران، هیئت مدیره، کادر فنی، بازیکنان تیم، کادر سرپرستی، رسانه، پزشکی، تدارکات و... تشکر کنم که امسال نشان دادند اولویت آنها اهداف باشگاه است، نه مسائل مالی. در این ۱۱ هفته همه اعضای تیم با کاستی‌ها ساختند و با تمام توان تلاش کردند که این مساله جای تقدیر و تشکر دارد.

 

 رئیس هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم یادآور شد: تمام سهامداران و مدیران شرکت آلومینیوم حمایت‌های خوبی داشته‌اند تا تیم نتیجه بگیرد که جای تقدیر و تشکر دارد و امیدواریم با پشتیبانی این عزیزان بتوانیم هرچه زودتر ساخت کمپ را هم شروع کنیم. ضمنا جا دارد از زحمات کارگران زحمتکش ایرالکو نیز تشکر کنیم که در موفقیت‌های باشگاه نقش دارند.

 

 وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین اصل در باشگاه آلومینیوم همدلی، آرامش و کار گروهی است، ابراز کرد: هنوز کار زیادی در سه سال آینده داریم و می‌خواهیم از هر نظر بهتر شویم و جزو باشگاه‌های شاخص کشور باشیم.